Diyafon Sistemleri

Diyafon Sistemleri

Diyafon sistemleri, kalabalık apartmanlarda iletişimi sağlamak için kullanılan sistemlerin genel adıdır. Genelde apartman kapısı ile daire içindeki kişiler arasındaki iletişimi sağlar, böylece kapıdaki kişinin kim olduğu doğru bir şekilde tespit edilebilir. Teknolojinin gelişmesiyle farklı çeşitlerde üretilen diyafonlar, kullanıcının tercihine ve ihtiyacına yönelik entegre edilir.

Diyafon Sistemlerinin Faydaları

Diyafon Sistemleri

Diyafon sistemlerinin faydalarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Şüpheli kişilerin binaya girişinin tespit edilmesi
  • Daireler arası iletişim kolaylığı
  • Güvenlik görevlileri ve çevredeki esnaf gibi önemli kişilerle iletişimin sağlanabilmesi
  • Yangın gibi felaketlerin tespit edilmesinde müdahalenin daha hızlı gerçekleştirilmesi

Dolayısıyla diyafonlar, bir bina içerisindeki en önemli iletişim cihazı olarak görülebilir. Özellikle büyük sitelerde ve kalabalık binalarda tercih edilse de güvenlik açısından her türlü binanın diyafon kullanması önerilmektedir.

Görüntülü Diyafonlar

Kullanıcıya ve binaya göre değişen ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla farklı şekillerde diyafon sistemleri yapılabilir. Örneğin, kimi binalara görüntülü diyafon konması daha yararlı olabilirken kimi daire sahipleri ise bas-konuş sistemiyle çalışan tek yönlü iletişim aracı olarak kullanılması adına görüntüsüz diyafonları tercih ederler. Görüntülü de görüntüsüz de olsa diyafonlar sizin güvenliğinizi ve evinizde rahatça uyumanızı sağlamalıdır.
Görüntülü diyafon sistemleri, kullanım kolaylığı ve arttırılmış güvenliği adına en çok tercih edilen diyafon türlerindendir. Zira görüntülü diyafon yardımıyla kapınızdaki kişiyi sadece sesinden algılamaya çalışmaz, aynı zamanda monitör aracılığı ile onun görüntüsünü de alırsınız. Böylece yalan beyanların önüne geçer, misafirlerinizi daha kolay tanırsınız. Anlaşılacağı üzere diyafon sistemleri, bina içi güvenliği için oldukça önemlidir. Dolayısıyla diyafonların yanlış bağlanması, büyük bir güvenlik açığına sebep olur. Binanıza veya sitenize diyafon sistemleri entegrasyonu yapılırken uzman bir ekipten yardım almanız şarttır.
Biz Erkul Bilişim olarak Samsun / Atakum içerisinde tecrübeli ekibimizle sizler için en iyi hizmeti vermekteyiz. 17 yıllık tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımız ile güvenliğinizi sağlamayı hedeflemekteyiz. Dilerseniz web sitemizden ücretsiz keşif formunu doldurabilir, ekibimizin binanızda ücretsiz keşif yaptıktan sonra size uygun bir plan ve ücretlendirme yapmasını isteyebilirsiniz. Güvenliğinizi profesyonel bir ekibe emanet edin, içiniz rahat olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Sesli diyafonlar apartman içerisindeki iletişimi sağlamaya yarayan araçlardır. Bir telsiz olarak çalışırlar ve bazen tek yönlü bazen ise çift yönlü iletişimi sağlarlar. Güvenlik açısından oldukça önemlidirler.

Dairenize en uygun diyafonu seçmek için profesyonel bir ekiple anlaşmalısınız. Çerçeve boyutu, görüntü çözünürlüğü gibi detaylar ancak tecrübeli bir ekip sayesinde kararlaştırılabilir. Bu yüzden satın alım yapmadan önce keşif talep etmenizde yarar vardır.

Evet, tek daireye de görüntülü diyafon yapılabilir. Bu diyafonlar genelde tek bir monitörden oluşur ve kapıya konur. Villa gibi müstakil evlerde güvenliği sağlarlar.